VM.PL
Czytaj więcej

Szczegóły projektu

Kategoria:
Back-end solution, Front-end solution
Branża:
Automatyka przemysłowa
Miasto:
Emsdetten, Niemcy
Model współpracy:
Project Outsourcing
Model płatności:
Time & Materials
Czas trwania projektu:
od grudnia 2018

Wyzwanie

Start-up z Emsdetten, apronic – producent oprogramowania i systemów dla aplikacji w branży industry 4.0, potrzebował wsparcia przy rozwoju jednego ze swoich produktów – systemu ProdWatch.

Oprogramowanie służy do monitorowania pracy na liniach produkcyjnych/montażowych oraz rejestracji ważnych danych dotyczących procesu produkcji i maszyn. Było rozwijane i z powodzeniem wykorzystywane przez szerokie grono klientów start-upu już od kilku lat.

Z uwagi na pozytywne opinie użytkowników, firma zdecydowała, że system powinien być nadal rozwijany i rozbudowany o szereg nowych funkcji. Ponadto musiał zostać dostosowany do specyficznych wymagań jednego z ich klientów.

Apronic szukał niezawodnego partnera do tego projektu. Musiała to być doświadczona firma informatyczna, która będzie w stanie nie tylko zapewnić wymagane wsparcie w rzetelny sposób, ale także doradzać w kwestiach technologicznych oraz szerzyć wiedzę wśród zespołu programistów.

Przebieg

W grudniu 2018 roku zgłosił się do nas właściciel apronica, dzięki pozytywnym doświadczeniom z poprzednich projektów.

Zadanie jakie nam powierzono to kompleksowa współpraca w zakresie tworzenia oprogramowania – od developmentu, poprzez testowanie, aż po wdrożenie. Oprócz tego mieliśmy również przejąć zarządzanie projektem dla podfunkcji oprogramowania systemowego.

Klientowi szczególnie zależało, aby nasz zespół, który na początku składał się z 2 programistów FullStack i od czasu do czasu kierownika projektu, nie tylko dokładnie poznał sam kod, ale również specyfikę jego firmy. Aby to osiągnąć przeprowadził dla nas kilka specjalistycznych warsztatów.

Nasi programiści odwiedzili również linię produkcyjną jednego z klientów start-upu, aby zobaczyć, jak system działa w rzeczywistości. Wszystko to pozwoliło nam lepiej zrozumieć działania naszego partnera.

Co robimy?

  • Rozwój oprogramowania systemu ProdWatch.
  • Przygotowanie i testowanie nowych funkcji.
  • Organizacja warsztatów z klientem w celu omówienia wymagań rynkowych.
  • Propozycje i wdrażanie nowych rozwiązań.

Rezultat

Niespełna rok po rozpoczęciu projektu udało nam się znacząco usprawnić system klienta (m.in. refaktoring, wdrożenie frameworka NESTjs, dalszy rozwój systemu dokowania środowiska produkcyjnego i rozwojowego). Dodaliśmy również szereg nowych funkcji do systemu.

Ulepszenia, które wprowadziliśmy do kodu systemowego oraz nowe rozwiązania pozwalają na lepszą wizualizację danych produkcyjnych w systemie ProdWatch. W rezultacie optymalizacja procesów produkcyjnych stała się znacznie łatwiejsza dla właścicieli i kierowników firm produkcyjnych oraz samych pracowników.

Dzięki naszej pracy klient znacznie ulepszył i rozszerzył swoją ofertę, co zwiększa konkurencyjność i daje możliwość pozyskania nowych klientów.

Obecnie apronic współpracuje z nami nad dalszym rozwojem swoich produktów. Zwiększyliśmy nasze zasoby na dalsze wsparcie już o kolejne 50%, a tendencja rośnie.

Od klienta

To wspaniali ludzie, którzy naprawdę chcą pomóc. Kiedy tylko pojawiają się jakieś problemy w projekcie, współpracy lub w czymkolwiek innym - zawsze wspólnie znajdujemy rozwiązanie, aby to naprawić, dobre dla obu stron. 

Tobias Kiwitt
CEO, apronic GmbH

Technologie

Klient

Start-up założony kilka lat temu w Emsdetten w Niemczech, odnoszący sukcesy na rynku. Zajmuje się głównie wspieraniem firm z branży 4.0. Ich podstawową działalnością jest dostarczanie systemów do digitalizacji oraz optymalizacji procesów produkcyjnych na liniach montażowych. Oprócz tego rozwijają oprogramowanie do rejestracji danych maszyn i procesów oraz ich wizualizacji.

Witryna klienta: www.apronic.com/

System do zdalnego zarzadzania routerami i urządzeniami przemysłowymi

Firma Welotec, dostawca nowoczesnych rozwiązań w branży automatyki i komunikacji przemysłowej, chciała zbudować nowy system do zdalnej obsługi technicznej dla operatorów i konstruktorów maszyn przemysłowych.
Zobacz kolejny

Bardzo chętnie odwiedzimy Cię w Twoim biurze. Pozwoli nam to osobiście poznać Twoje potrzeby oraz przedstawić Ci możliwości i korzyści naszej potencjalnej współpracy.

Jakub Orczyk
Członek zarządu / Dyrektor sprzedaży
VM.PL
Jakub Orczyk

Umówmy się na spotkanie!

Z przyjemnością odwiedzimy Cię w Twoim biurze. Pozwoli nam to osobiście przedyskutować możliwości i korzyści współpracy.

Jeśli chcesz się z nami umówić na spotkanie, zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu.

* Prosimy wypełnić wszystkie obowiązkowe pola.
Umówmy się na spotkanie!